Kategorie: Wszystkie | biżuteria | haft | pozostałe | szycie
RSS
sobota, 01 grudnia 2012

   Zawsze ciągnęło mnie do szycia, tylko kiedy brałam się do szycia czegokolwiek to, zazwyczaj kończyło się tak,że robótka zostawała odłożona na długi czas. A to dlatego,że musiałam szyć ręcznie. Co mnie strasznie męczyło i zniechęcało. Po kilku,długich latach nadarzyła się okazja by zakupić maszynę. Więc nie wiele zastanawiając się, postanowiłam takie niemałe urządzenie kupić. 

A jeśli ktoś jest z natury sknerą ,to był to naprawdę wielki wyczyn. :P Oto piękny sposób rozwiązał się mój problem z szyciem.  

 

Moja cudowna maszyna to Łucznik Diana. 

  W maszynie nie podoba mi się funkcja szycia wstecznego - a dokładnie przycisk. Mianowicie, aby szyć w tył trzeba go trzymać wciśniętego i wtedy szyć. Chociaż ostatnio wcisnęłam go i mogłam szyć bez trzymania go. Skończyło się to tak,że przycisk wcisnął mi się do wnętrza maszyny. Bez obaw, udało się go wyjąc i umieścić na swoim miejscu. :P

Wiem,wiem pisze o samych wadach. Trudno jest napisać o jej zaletach, jeśli wykorzystało się tylko część jej możliwości, jak podstawowy ścieg prosty i zygzakowy.  Chociaż jest coś, co jest jej dużą zaletą, świetnie trzyma - prowadzi materiał. Szyje prawie sama, a wydaje mi się że to strasznie ułatwia pracę. Jest również łatwa w obsłudze, co dla takiego tłumoka jak ja jest wyjatkowo wygodne. :PP

 

Jeśli idzie o ogólną obsługę maszyny to idzie mi całkiem nieźle. Tak myślę :P

Mam kłopoty z prostym szyciem i obrębianiem, zawsze  materiał zjedzie mi gdzieś w bok. 

 Jak na początek idzie mi jednak całkiem nieźle!  Powoli się wprawiam w szyciowy świat.Zaczęłam od małych i  nieskomplikowanych rzeczy. Uszyłam już okładkę na notes i poszewkę na jaśka. Takie małe niby nic ale jestem z nich dumna! Mam też wiele ambitnych planów. Mam nadzieję że postępy i efekty mojej pracy będziecie z zapałem obserwować. 

Pozdrawiam

Sytri 

 

edit: 3.12.2012 musiałam poprawić co nieco, a mianowicie dopisać coś, bo zamieściłam niestety  nie tą kopie tekstu to chciałam. 

15:12, imaginarium-trzech , pozostałe
Link Komentarze (5) »