Kategorie: Wszystkie | biżuteria | haft | pozostałe | szycie
RSS
poniedziałek, 18 lutego 2013

Obowiązki wzywają... Zmuszam mózg do wysiłku. Bezskutecznie. Postanowiłam więc, dla zabicia lecącego jak szalony czasu, napisać post. Chyba będzie krótki, ostatnio tak mi wychodzi. Po co się rozpisywać? Wydaje mi się, że i tak nikt nie czyta. :P Jednak jakoś mnie to nie demotywuje do twórczej dłubaniny. Modzę sobie w wolnym czasie, nawet ostatnio zaczęłam realizować pojedyncze zamówenia. Cieszę się z tego, że mam jakąś rozrywkę w tym szarym, nudnym życiu. Radość w nudne wieczory i powód do spotkań z innymi. 

Wyczarowałam komplet, sam w sobie oraz będący kontynuacją mojej kosmetyczki z ostatniego posta. 

Dwa pojemniczko-organizery i kosmetyczka numer 2. Jeden okrąglak jest mocno usztywniony i stoi jak stal, drugi jakiś taki śnięty. Zwykła flizelina to za mało. Przy szyciu takich organizerów należy wyposażyć się w coś mocniejszego. Na szczęście ja, w moich wciąż rosnących zapasach, posiadałam takowe coś. Pojemniczki mają średnicę dna 15 cm. Wysokość przed podwinięciem dla tego bardziej wyprostowanego wynosi 18 cm, dla tego mniej 22 cm. Śnięty został w końcu podwinięty dwukrotnie i jakoś się trzyma.
Kosmetyczka numer 2 ma wymiary 20x12 cm. 

 

 

 Zerkając z góry, stwierdzam że:

  • wygląda to nieźle, służy jeszcze lepiej a w zastosowaniu wygląda o niebo lepiej niż bałagan,
  • post jednak nie jest taki krótki a kolekcja prawdopodobnie się powiększy :D 

Pozdrawiam, Juli 

niedziela, 03 lutego 2013

Kosmetyczek u mnie w domu deficyt. Koniecznie więc musiałam sobie jakąś sprawić. Na razie w liczbie pojedynczej. Długo szukałam odpowiedniego sposobu wykonania, żeby napracować się jak najmniej. :D Udało się i powstała ta oto kosmetyczka, o rozmierze akuratnym i mieszcząca co trzeba. 

Użyłam drukowanej, podarowanej, dość grubej bawełny, taśmy-lamówki i mojej ulubionej, czerwonej flaneli bawełnianej - mam bzika na jej punkcie. Dla bajeru, efektowny i słodki jak cukierki, zamek z serduszkiem. :D Nie wiem jak i czemu ale efekt jest taki jakiś ala New York Look. Nie jestem na dodatek osamotniona w moim skojarzeniu. :D

Wymiary podstawy to 7x15 cm, wysokość 7 cm. Kosmetyczka u góry jest odrobinę węższa i dłuższa.

 

Zdjęcia, jak na mój gust a zwłaszcza mozliwości sprzętowe, wyszły całkiem niezłe! 

Pozdrawiam, Juli 

14:45, imaginarium-trzech , szycie
Link Komentarze (1) »